Sunday, June 20, 2010

Two Commanders in the Islamic Emirate of the Caucasus "Martyred"

Two amirs (commanders) in the Islamic Emirate of the Caucasus (IEC), a coalition of Muslim insurgent groups operating in the Caucasus region, have been "martyred" in a "treacherous" attack using "poison," according to a statement from KavKaz Center, a media outlet closely linked to the IEC. The two commanders were named as Yasir al-Sudani and 'Abd al-Rahman. A video was released recently of the former tending to the latter, who had been wounded.

The IEC, led by the amir al-umara' (leader of leaders) Dokku (Dokka) Umarov, has suffered a series of significant setbacks in recent months. In February-March, two of its senior leaders and religious jurists were killed, Sa'id Buryatskiy and the IEC's qadi, or chief judge, Anzor Astemirov, who was better known as Amir Sayfullah ("God's sword"). Earlier this month, the Russian government announced that it had captured the IEC's military chief, Amir (Emir) Magas, whose real name is 'Ali Taziyev.

The statement about the "martyrdom" of al-Sudani and 'Abd al-Rahman is below (in Turkish), without edits:
_______________________________

19/06/2010 / 03:22

MEKANLARINIZ FİRDEVSİ ALA OLSUN

Sakın Allah yolunda öldürülenleri ölmüşler sanmayın! Aksine onlar hep hayattadırlar, Rablerinin katında rızıklandırılırlar.

Allah'ın kendilerine lütfundan verdiği mutlulukla sevinç duyarlar ve arkalarından şehit olarak kendilerine katılmamış olan mücahitler hakkında: "Onlara hiçbir korku yok ve onlar üzüntü de duymayacaklardır." müjdesinde bulunurlar.

Yine onlar, Allah'ın bir nimeti, bir lütfu ile ve Allah'ın, müminlerin mükâfatını zayi etmeyeceği müjdesiyle sevinirler. Al-i İmran suresi ayetler 169–171

Geçtiğimiz günlerde Vedeno bölgesinde işgalci ve kuklaların kahpe bir yolla, kimyasal zehir kullanarak şehit ettikleri mücahitler hakkında yeni bilgiler ulaşmaya devam ediyor.

Kimler tarafından nasıl gerçekleştirildiği mücahitler tarafından şu an itibarı ile bilinen özel bir hain operasyonla Komutan Yasir ve beraberindeki bir gurup mücahit şehit edilmiştir.

9 kişinin kimyasal zehir kullanılarak şehit edildiği bu hain operasyonda ayrıca komutan Abdurrahman ve Seyfullah ismindeki bir mücahidimizin şehadet haberi kesinleşmiştir.

Kimyasal zehir ile şehit edilen mücahitlerimizin olduğu bölgeye yaklaşmaya korkan kuklalar çok sayıda askerini bölgeye sevk ettiler. Korkaklıkları yaptıklarından ve kullandıkları zehirden belli olanlar; öylesine korkaktılar ki, onların şehit olmuş bedenlerine bile ulaştıklarında her birine çok sayıda kurşun sıkarak ancak cesetlerine sahip olabildiler.

Tüm dünya tekrardan duysun ve bilsin ki; Çeçenistan da ve Kafkasya da gösterilen direniş Allah ın izni ile bir gün muhakkak zafere ulaşacaktır. Ancak bu mücadele her zaman yiğitçe savaş meydanlarında verilmiştir. Düşmanın gerek mücahitlerimize savaş meydanlarında kahpece ve korkakça saldırması, gerek ise sivil insanlarımıza uygulanan baskı ve zorbalıklar hak ettiği karşılığı muhakkak bulacaktır.

Şehitlerimizin yollarını sürdürecek yiğit evlatlarımız direnişimizi zafere kadar sürdürmeye yeminlidir.

Allah şehit komutan ve mücahitlerimize cennetin en yüksek mertebesi Firdevs i ala yı versin AMİN.

Komutan Yasir ve Abdurrahman ile ilgili niçin düşmanların özel operasyon yaptıkları ve bu komutanalrımızın düşmanlarını nasıl korkuttukları ile ilgili ve onların hayatlarındaki güzel örnekleri anlatan haberleri yakında sitemizde bulabilirsiniz.

No comments: